еМагазин
Image default
Локално

Се обидел да ја силува во влезот од зградата

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Ј.К. (28) од Република Албанија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување во обид“, соопшти МВР.

На 19.08.2018 година во 00.05 часот пријавениот се обидел да изврши обљуба врз 48-годишна жена од Гостивар во влезот од зграда во која што живее. Пријавениот веднаш е приведен во полициска станица.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Грчко „бмв” удрило во товарното возило кое растурало сол на автопатот Миравци-Демир Капија

Редакција

Крадци застрелале полицаец во Скопје

Редакција

ООУ „Лазо Ангеловски“ партнер во два Еразмус+ КА229 проекти

Редакција