еМагазин
Image default
Локално

Се обидел да го убие со неколку истрели, но промашил

СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.М.(31) од село Никуштак, општина Липково, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „убиство во обид“ и „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“, информира МВР.

На 25.12.2018 година во 16.45 часот во село Никуштак, по претходна вербална расправија со М.А., А.М. со пиштол испукал неколку куршуми кон М.А., но не го погодил.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Еден повреден во „расправа“ со нож во Прилеп

Никола Осило

МВР го уапси убиецот на сопственикот на кафаната „Гурман“ во Кичево

Никола Осило

Крвава семејна драма во Скопје: Ги избодел татко му, мајка му и братот

Никола Осило