еМагазин
Image default
Локално

Се обидел да раздвои малолетници во тепачка, па го расекле со нож

Ј.Ц.(46) вчера во 15:05 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје пријавил дека дента околу 14:55 часот на улицата „Горно Лисиче“ при излегување од гостилницата здогледал 17 годишен малолетник како физички напаѓа друго малолетно лице.

Потоа Ј.Ц. му рекол да напаѓачот да престане, но малолетникот почнал да го навредува и да му се заканува, по што извадил нож и пробал да го прободе пријавителот во пределот на стомакот, но тој ја пружил раката и му била нанесена расекотина.

Ј.Ц. бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ каде од страна на лекар му била констатирана телесна повреда по што бил пуштен на домашно лекување. Сочинет бил записник за констатиран прекршок по чл.12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) По невремето во Преспа: Автокапот Крани како погоден од ураган

Редакција

Почина пожарникар при гаснење на пожар во Скопје

Никола Осило

Пожар во фабрика за хартија во Скопје

Никола Осило