еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Се очекува значителен пад на цената на нафтата

За 2019 година, според најновите оцени цената на нафтата е ревидирана надолу во однос на октомври (значителен пад на цената, наместо очекуваниот раст во октомври), што е одраз на очекувањата за помала светска побарувачка на овој енергент, се вели во најновиот извештај на Народната банка.

За 2020 година ревизиите се во нагорна насока, така што сега се очекува помал пад на цената на нафтата во однос на октомври.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со купувањето на Охридска банка од Шпаркасе: Глигор Бишев повторно меѓу „најголемите“ во банкарскиот пазар

Никола Осило

Започна изградбата на фабриката Саген, прва инвестиција од Албанија

Редакција

Владата „крчка“ нов закон: УБК се реформира, ќе се основа Агенција за внатрешно разузнавање

Никола Осило