еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Се погласни застапниците со бојкот на изборите да се казнат СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

Речиси и да нема ден на социјалните мрежи да не се повикува на бојкот на изборите за претседател на државата, а како главна причина за ваквиот став се наведува дека тое е единствен начин да се казнат најголемите политички партии СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за сите досегашни промашувања.

Граѓаните демонстрираат разочараност од владејачката СДСМ поради низата непромислени политички потези во однос на заштита на националните интереси, очигледниот непотизам и искористување на владејачката позиција за задоволување на партиските интереси.

Од друга страна, на ВМРО-ДПМНЕ најмногу и се забележува за бегството на Никола Груевски и слабиот отпор во однос на промената на името на државата.

Се чини дека и двете партии сега најмногу стравуваат дека на изборите нема да се постигне потребниот цензус и дека од тоа најголем бенефит ќе има ДУИ односно претседателот на Собранието, Талат Џафери кој би ја извршувал функцијата претседател на државата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Грчкиот претседател Павлопулос бара да се разјасни дека не се признава македонската нација, туку само државјанството

Редакција

За реновирање на Angels cafe, Роби „Телекабел“ потрошил половина милион евра

Редакција

Апелација одлучува по нова жалба за укинување на притворот од Катица Јанева

Редакција