еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Се продава возниот парк на „Ваш курир плус“: Комбиња и камиони по багателни цени

Стечајниот управник на  стечајниот должник друштво за услуги,промет и трговија „Ваш курир плус“ увоз-извоз ДОО Прилеп објави оглас за продажба на движниот имот на компанијата. На продажба се нудат повеќе комбиња и камиони.

Електронската продажба со јавно наддавање без утврдена почетна цена ќе се одржи на 30.12.2019 година со почеток во 12,00 часот.

„Собранието на доверители ја носи конечната одлука дали имотот ќе биде продаден по постигнатата највисока цена на електронската продажба со јавно наддавање, а понудувачите ќе бидат известени во рок од три дена сметано од денот на одржувањето на собранието на доверителите“.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Дваесет години Клиника „Жан Митрев“: Како почна новата ера во македонската кардиоваскуларна хирургија

Редакција

Отворена стечајна постапка над Радио Слободна Македонија

Никола Осило

„Ова веќе станува алармантно и језиво…“: Твитер за загрижувачкиот тренд со исчезнати лица

Редакција