еМагазин
Image default
Забава

Се роди Кира: Манекенката Катарина Ивановска по втор пат мајка

Македонската манекенка Катарина Ивановска (31) по втор пат стана мајка.

Таа доби ќерка, која ќе се вика Кира.

Ивановска и нејзиниот партнер Цобе се родители и на Вања (2).

Фото: Фејсбук/Инстаграм/ Ивановска/Хера

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Наградата е 1 милион долари: Македонецот Мајкл Дамески во финалето на World of dance

Редакција

(ВИДЕО) Мартинијан Кириловски победник на „Макфест 2019“

Редакција

(Видео) Интернет „прегреа“ за чевелот на Трамп: Тоалетна хартија или Уставот на САД?

Никола Осило