еМагазин
Image default
18+

Се што не сте знаеле за позата „69“: За се да помине во најдобар ред, потребно е да се обрне внимание на неколку работи

Предноста на позата „69“ е што и двајцата партнери имаат можност да почувствуваат големо задоволство истовреме. Но за се да помине во најдобар ред, потребно е да се обрне внимание на неколку работи.

Имено, фактот што и двајцата партнери имаат можност да почувствуваат задовлство на орален секс може да доведе до тоа, еден од партнерите своето задоволство да го стави на прво место. Понекогаш еден од партнерите може да се измори и да се препушти на другиот, заборавајќи дека магијата на позата лежи во двојното задоволство.

Имајќи предвид дека позата е еротична, голем број на мажи нема да и оддолеат без да се возбудат премногу. Затоа жените би требало да бидат внимателни односно да не се препуштат на уживањето премногу.

Стручњаците препорачуваат мажите најпрво да почнат да ја задоволуваат жената, а таа во играта да се вклучи подоцна. Најдобро е жената да биде одоздола, така што на мажите ќе им биде значително полесно да ја задоволат партнерката, а таа повеќе ќе ужива. Во таа поза мажите имаат директен пристап до клиторисот, па на партнерката ќе и пружат врвно задоволство.

Но, најважно е удобно да се сместите, а најдобро е да користите поголем број на перници, за да придржите одредени делови на телото. Што повеќе ќе ви биде удобно ќе можете полесно да се опуштите и препуштите на уживање.

Еластичноста на телото исто така е важна, па така што повеќе телото е еластично толку повеќе пози ќе можете да испробати и подолго време да уживате во нив.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Заводлива и секси: Најжешките филмски еротски сцени на Емили Ратајковски

Никола Осило

Не е време за менување партнери: Њујорк издаде прирачник за безбеден сексуален живот

Редакција

Секс во лето: Каде и како да уживате кога е жешко

Редакција