еМагазин
Image default
Да помогнеме

Се собираат средства за лекување на младиот Амир Зулбехари од Тетово

Хуманитарна акција за собирање на пари за лекување на 23-годишниот Амир Зулбехари почна во Тетово. Зулбехари е тешко повреден на двете нозе откако му паднала машина тешка неколку тони на работното место во јануари.

За да му се спаси едната нога треба да се оперира во Турција, каде операцијата чини 200 илјади евра, а на другата нога треба да му се стави протеза.

На неколку пунктови во Тетово се собираат парични средства.

Донации може да се дадат и преку жиро сметките на таткото Џемали Зулбехари во Халк банка 270-7000536865.39 и 270-7000536864.42.

Телефонски број за контакт 070-748-728.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЗОО во хуманитарна акција: Донираме за Симона

Редакција

Тројца македонски планинари ќе собираат по два денари за секој искачен метар на Елбрус и Алпите, за семејствата со ретки болести

Редакција

Потребна е помош: Исчезна скопјанец кој боледува од Паркинсова болест

Никола Осило