еМагазин
Image default
Локално

Се степале на бензинска пумпа во Скопје

На 03.06.2019 година во 03,05 часот во СВР Скопје било пријавено дека истиот ден околу 02,30 часот на булеварот “Србија“ на бензинска пумпа бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу А.Д. (42) од Р.Албанија и С.П. (30) од Скопје, информира МВР.

Сочинет записник за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Замрзна Охридското Езеро кај „Женска плажа“, Радожда и Калишта

Никола Осило

Се тепале двајца на еден во автобус на ЈСП

Никола Осило

Арачиновец тепал малолетник во кругот на основното училиште

Никола Осило