еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Сејте си мирни, утре мош со секира и на вашето дете ќе удри“: Твитер реакции за искасапените кучиња во скопски Аеродром

Две бездомни кучиња викендов беа искасапени со секира во скопската општина Аеродром.

Вознемирувачките убиства на животни во Македонија стануваат секојдневие, а надлежните институции за сега се немоќни да го спречат овој загрижувачки тренд.

Убиството на кучињата, предизвика лавина од реакции на социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) „Анима мунди“ за убивањето бездомни кучиња во Аеродром: Ниту закони, ниту полиција која постапува и штити, ништо не функционира на дело

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски поминал покрај Будимпешта, но дали се видел со Груевски: Струмичко „бентли“ го следел во Унгарија

Редакција

АХВ: Откриено олово во јагоди и кадмиум во марула и спанаќ

Никола Осило

Нимиц: Историскиот договор отвора врата за нови односи меѓу двата соседа

Редакција