еМагазин
Image default
Локално

Се тепале двајца на еден во автобус на ЈСП

На 02.09.2019 во 01.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус на ЈСП бр.57на бул.„Крсте Мисирков“ во Скопје, по претходна меѓусебна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Е.К.(31) и Б.Р.(30), двајцата од Скопје, од една страна и А.Е.(20) од Скопје од друга страна, информира МВР.

Сочинети записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Возач на „Туарег“ напaднал колега со „Лада“ по сообраќајна несреќа во Скопје

Никола Осило

Пронајдена 14-годишната штитеничка на домот за деца со нарушено поведение

Никола Осило

Во пожар во Скопје изгореа „Хонда Акорд“ и „Опел Астра“

Никола Осило