еМагазин
Image default
Локално

Се тепале тројца на еден поради оштетен ретровизор на „југо“

На 12.01.2020 во 00.45 часот во Кратово на ул. ,,Браќа Миладинови“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу С.А од една страна и лицата Т.Д, Б.М и Д.Ф. од друга страна, сите од Кратово, по претходна расправија помеѓу С.А и Т.Д поради оштетен ретровизор на возило ,,југо“ сопственост на Т.Д., информира МВР.

Во пресметката бил употребен и тврд предмет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Млад скопјанец го оштетил влезот на Инфоцентарот на Европската Унија

Никола Осило

Пронајдено 11-годишното дете од Битола што исчезна пред три дена

Никола Осило

(Галерија) Скршени кампови, превртени тенди, откорнати дрвја: Невремето направи пустош во Љубаништа

Редакција