еМагазин
Image default
Локално

Се уште активен пожарот на Скопска Црна Гора

Пожарот на потегот Страчинци – Брњарци на планината Скопска Црна Гора се уште е активен, информираа утринава од Противпожарната единица на Град Скопје.

Пожарот избувна вчера попладне и гори нискостеблеста шума. Непристапниот терен и ветарот ја отежнуваа работата на пожарникарите.

МИА/Фото:Фејсбук/Пожарна Скопје

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пожарникарите повторно херои на денот: „Гори Скопска Црна Гора, но ќе ја победиме огнената стихија“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Трагедија: Воз прегази 31-годишен скопјанец пред надвозникот на булевар Србија

Никола Осило

Обвинителите бараат по пет илјади евра казна за трите лица од Сингелиќ кои го прекршија полицискиот час

Редакција

Тешко повредено петгодишно дете откако тригодишник спуштил рачна кочница на возило

Никола Осило