еМагазин
Image default
Локално

Се врши увид на местото на железничка несреќа во населба Хиподром

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје раководи со увидот на лице место на несреќата која се случи утринава на железничкиот премин на ул. „Благоја Стевковски“ во скопската населба Хиподром.

Според првичните информации, несреќата се случила кога товарен воз кој се движел од граничниот премин Табановце кон Скопје – југ (железара), удрил во патничко моторно возило Фолксваген Венто, сопственост на Министерството за внатрешни работи.

Во несреќата на лице место починал возачот на автомобилот, вработен во полициската станица Гази Баба. Увидот е во тек.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Припадник на МВР во службено возило е загинатиот во железничката несреќа

Воз удри во автомобил на преминот Маџари, едно лице загина

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пијан во „Рено“ сеел страв на собир на плоштадот во Демир Капија

Никола Осило

Хаос во кафана во Демир Капија: Гостите ги гаѓал со шишиња

Никола Осило

Ќе се воведува ред во паркирањето: ЈП ПОЦ ќе поставува блокатори на резидентни паркиралишта

Редакција