еМагазин
Image default
Локално

Се запали автомобил во движење во Струмица

Се запали автомобил „ауди“ во движење утрово околу осум часот на улица „Ленинова“ во Струмица. Нема повредени и загинати, а причинета е поголема материјална штета.

Според Алекснадар Гудев, командир на ТППЕ Струмица, опожарениот автомобил е угаснат со брза интервенција на пожарникарите и не е дозволено пожарот да се прошири и да зафати други возила.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Драма во продавница во Маџари: Разбојник ја нападнал продавачката

Никола Осило

Отсечени селата во Струмичко: Тешко проодни регионалните и локалните патишта

Редакција

Украдени „Порше“, „Мерцедес“ и „БМВ“ од автосалон во Скопје

Никола Осило