еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Се уште нема двотретинско мнозинство, седницата за уставните измени одложена за утре

Собранието информираше дека 75. седница на Собранието, на која треба да се расправа за финалната фаза на уставните измени, предвидени со Договорот од Преспа, ќе продолжи утре во 12 часот.

Првично седницата денеска требаше да се одржи во 13 часот, а потоа беше одложена за во 15 часот, но не започна.

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека очекува пратеникот Панчо Минов од ГРОМ да гласа за уставните измени, но и оти се уште не може да каже дека се обезбедени потребните 80 пратеничките гласови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Џафери го демантира Бачев дека претставници од американската амбасада, држат тројца пратеници заклучени во Собранието

Панчо Минов ќе гласа за уставните измени, за Елизабета Канческа Милевска не знам, вели Заев

Ѓорги Спасов: Каде греши Беса на Касами

Касами демек голем фраер

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пак се јави Каракачанов, нема да гласал Македонија да влезе во НАТО, ако не престанала да ја фалсификува историјата

Редакција

Обвинетите за насилството во Собранието подаваат рака кон Заев и прифаќаат национално помирување

Редакција

(Фото) Кај кого се падна паричката во семејствата на Шекеринска, Филипче, Дескоска, Анѓушев…

Редакција