еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Секјурити груп сервисис“ го доби тендерот на АЕК за обезбедување имот

Агенцијата за електронски комуникации по распишаниот тендер за набавка на услуги за обезбедување на имот и лица склучи договор со друштвото за услуги „Секјурити груп сервисис“ (СГС) ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 17.698.820 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поскапуваат бензините и дизелот

Редакција

Кои се тие функционери кои не ги фатила „метлата“, а местеле милионски тендери, за кои зборува поранешниот советник на Тевдовски, Јовановиќ?

Редакција

Струмичката „Атлантис“ го доби тендерот на Владата за набавка на хотелски услуги вреден 81.000 евра

Никола Осило