еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Сектрон“ го доби тендерот на Владата за набавка на опрема за видео надзор

Владата на РМ – Генерален секретаријат по распишаниот оглас за набавка на стоки – опрема за видео надзор склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Сектрон“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ изнесува 3.850.263 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Твитер „трка“ во коментари: „Повеќе луѓе искочија на скопски маратон отколку на гласање на претседателски избори“

Никола Осило

Пожар во дирекцијата на „Скопски пазар“

Никола Осило

„Алкалоид“ урива рекорди: За три месеци добивка од 4,7 милиони евра и 55 нови вработувања

Никола Осило