еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Сергеј Самсоненко назначен за управител на авиокомпанијата „Сис авиејшн“

Централниот Регистар на Република Македонија по пријавата за упис на разрешување и именување на управител и запишување на одлука за промена на актот за основање на друштвото за авио превоз „Сис авиејшн“ донесе решение со кое се одобрува пријавата.

Со неа, рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко е назначен за нов управител на компанијата на местото на досегашниот управител Ратко Капушевски.

Фото: ФК Вардар

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Што пишуваше Груевски пред да побегне за одењето во затвор: “Нека ме уапсат, затворат и малтретираат“

Редакција

Истрага „Хармонија“ на СЈО: На Балканскиот универзитет му биле продадени парцели по багателна цена

Редакција

Топ пет најтргувани акции на Македонската берза

Никола Осило