еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Сериозни ли се со мебелов, абе парите кај се?! “: Твитер за приведувањето на Катица Јанева

Специјалната обвинителка, во заминување, Катица Јанева денеска е приведена за случајот „Рекет“.

Од Јавното обвинителство велат дека имаат несоборливи докази и бараат притвор за Јанева.

Очекувано информацијата предизвика лавина од реакции во јавноста и социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Утрово починала мајката на Јанева, Рускоска вели дека тоа нема да влијае на барањето за притвор

(ВИДЕО) Запленет мебел од куќата на Катица Јанева

Сите детали: За што е осомничена Катица Јанева и со какви докази докази располага Обвинителството

Видео од приведувањето на Катица Јанева

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) За само неколку часа Силјановска собра над 10.000 потписи за претседателската кандидатура

Редакција

Живот на вересија: Граѓаните со плата од 7.000 до 15.000 денари најбројни корисници на кредити кај банките

Никола Осило

Ќе биде ли Ѓорѓе Иванов првиот претседател „избркан“ од работа?

Никола Осило