еМагазин
Image default
Локално

Шеесет и деветгодишна кавадарчанка починала поради труење

Шеесет и деветгодишна кавадарчанка починала синоќа поради труење, соопшти денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

– Синоќа околу 18 часот во ПС ОН Кавадарци од ЈЗУ Општа болница – Кавадарци, пријавено било дека била донесена жителка од Кавадарци со видливи знаци на труење. Поради сериозноста  на здравствената состојба, жената била препратена во Клинички  центар Скопје каде починала, појасни Додевски.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Плинска боца за кафе предизвика пожар во зградата „папагал„ во Скопје

Редакција

Таткото на прободениот полицаец во Марино ги повика сведоците да не ги кријат извршителите

Никола Осило

Во одвоени случаи во Велес пронајдени две починати лица во нивните домови

Редакција