еМагазин
Image default
Македонија

Шефот на грчката дипломатија на инаугурација на Пендаровски

Шефот на грчката дипломатија, Јоргос Катругалос како претставник на грчката влада, ќе присуствува на инаугурацијата на Стево Пендаровски, јави дописничката на МИА од Атина.

-Министерот за надворешни работи на Грција, Јоргос Катругалос, утре, 12 мај ќе замине за Скопје за да ја претстави грчката влада на инаугурацијата на новиот Претседател на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, соопштуваат од грчкото МНР.

МИА/Фото: Катимерини

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој ќе присуствува на инаугурацијата на Пендаровски в недела

И Вучиќ утре во Скопје на инаугурцијата на Пендаровски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Апелацискиот суд ја одби жалбата: Орце Камчев останува без пасош

Редакција

Првиот човек на Скопски џез фестивал, Белопета го демантира Заев

Редакција

Ципрас до Заев: Честитки пријателе, вечерашното гласање е важен чекор кон нашиот заеднички успех

Редакција