еМагазин
Image default
Македонија

Шекеринска на „Фејсбук“: „Бомбава” само потврди колку не сме исти

Министерката за одбрана и вицепремиерка, Радмила Шекеринска на нејзиниот Фејсбук-профил реагираше на објавената „бомба“ од страна на Ел Чека, во која се слуша како таа зборува со Фатмир Бесими од ДУИ во врска со гласање на членови во ДИК за локалните избори во 2013 година.

„Малку се залетаа. И самите покажаа колку не сме исти. „Бомбава” само потврди која е огромната разлика меѓу нас и нив: тие се закануваат, ние бараме принципиелно да се гласа; тие крадат, ние бараме да не се крадат победите. Да се признае победата чесно и принципиелно.

За жал, ништо не им беше свето и на државата и го приредија срамот со трите прегласувања на локалните избори 2013. Можете уште еднаш да се уверите: не сме исти!“, напиша Шекеринска на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ел Чека објави нова „бомба“ со Шекеринска и Бесими за гласање во ДИК за локалните избори во 2013 година

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Џафери:  Двотретинските закони ќе се сметаат за донесени, останатите се враќаат во собраниска процедура

Редакција

Заев не очекува Иванов да даде нова аболиција, овој пат за „27 април“

Редакција

Меркел во обид да го убеди Макрон да не блокира, за Заев почетокот на преговори е заслужен

Редакција