еМагазин
Image default
Локално

Шестмесечно бебе починало во Штип

Починато шестмесечно женско бебе од Штип, вчера во 10 часот било донесено од страна на таткото Џ.О. во штипската Клинчка болница.

Како што соопшти МВР, од страна на лекар била констатирана смрт без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител, телотот на починатото бебе ќе биде дадено на обдукција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Меѓународен бизнис самит во Скопје

Редакција

Кај велешанец откриени стари монети и садови

Никола Осило

Кумановец сакал да силува сограѓанка со закана со нож

Никола Осило