еМагазин
Image default
Бизнис

Шезан Рехман Кхан на местото на Горан Марковски во Надзорниот одбор на Силк Роуд банка

Силк Роуд банка преку Македонската берза информира дека во Централниот регистар е извршен упис на Шезан Рехман Кхан за член на Надзорниот одбор на банката, а по претходна добиена согласност од Народната банка.

Истовремено, Горан Марковски е избришан од местото член на Надзорниот одбор на банката.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Мермерен комбинат“ ја удвои добивката

Никола Осило

ГТЦ ја зголеми добивката

Никола Осило

Вработувања во Македонски железници Инфраструктура

Редакција