еМагазин
Image default
Македонија

Шилегов до Груевски: „Пливај мали!!! Ауууу, Маџарска нема море“

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, на Фејсбук, му реплицираше на поранешниот премиер Никола Груевски, кој претходно го спомена во свој статус на Фејсбук во врска со најавената промена на имиња на улици, мостови, плоштади… во Скопје.

„Кон крајот на август месец, градот Скопје ќе објави постапка за Смарт сити, која вклучува и лед осветлување на улиците.

Така што, сите улици ќе бидат осветлени …

Ленинова на пример ?

А да !!! И Мексичка

Пливај мали !!! Ауууу, Маџарска нема море …“, напиша Шилегов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски на Фејсбук за Заев: Понекогаш ми доаѓа да фатам да го бранам

Твитерџиите со свои предлози за нови имиња на улици, мостови, плоштади… во Скопје

Фото: Град Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лавина од шпекулации: Пребега ли бегалецот Груевски од Унгарија во Русија, Турција или Азербејџан?

Редакција

Градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски починал од срцев удар

Редакција

Стартува пробниот попис на населението, домаќинствата и становите

Редакција