еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Шилегов се пофали дека за еден ден поминал 65 километри на електричен тротинет

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов кој пред неколку дена објави фотографии на својот Фејсбук профил како се движи низ градов на електричен тротинет, со кој вели дека оди и на работа, стана предмете на „мајтапење“ на социјалните мрежи.

Тој на Фејсбук им одговори на „хејтерите“:

„За разноразните хејтери (кои, кога ќе размислам, всушност, се мразат самите себеси), повторно од работа накај дома …

И да, денеска, преку 65 километри. На состаноци, средби. Се може кога се сака.

Сакајте го Скопје …„, пишува Шилегов.

Фото: Фејсбук/Шилегов/Град Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Димитровска: Коментирате за Нотр-Дам, но не и за Курбиново, Перивлепта, Шарената џамија

Редакција

Малиот Лис Бериша пример дека Балканот може да учи од врвните македонски доктори

Никола Осило

(Фото) Првата дама на „Глобален женски појадок“: Женското лидерство во науката е неопходно

Редакција