еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Шкорпион груп“ го доби тендерот на ЕЛЕМ за технолошко чистење во РЕК Битола вреден 147.000 евра

АД Електрани на Македонија – Скопје (ЕЛЕМ) по распишаниот тендер за набавка на услуга за технолошко чистење во ГПО за ПЕ Термоелектрани, РЕК Битола склучи договор со друштвото за услуги, производство и трговија „Шкорпион груп“ увоз-извоз ДООЕЛ Битола.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 9.086.000 денари или околу 147.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Анѓушев побара косопствениците на неговите фирми да ги повлечат апликациите за мерките од Планот за економски раст

Редакција

Шеваљ Цеку поднесе оставка од Одборот на директори на ГТЦ

Редакција

Има веројатност за ширење на епидемијата: За една недела регистрирани 121 заболен од морбили

Редакција