еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Шоферот е во стабилна состојба, најголем дел од загинатите се од Гостивар

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари изјави дека најголем број од загинатите во сообраќајката која се случи на патот Скопје-Тетово се од Гостивар и дека шоферот на автобусот е во стабилна состојба.

„Жалосен ден за цела Македонија. Има голем број повредени, 13 се загинати, а петмина се во сериозна животнозагрозувачка состоба. Најголем дел од повредените и загинатите се од Гостивар. Се преземаат сите неопходни мерки. Посетив голем дел од пациентите. Шоферот е во добра, стабилна состојба и се надевам дека ќе добиеме релевантни информации од него и од надлежните институции за превртувањето на автобусот полн со патници“, изјави Таравари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Помеѓу загинатите и син на пратеник на СДСМ од Гостивар

Детали од Обвинителство за тешката автобуска несреќа на патот Скопје-Тетово

(Фото) Листа на имиња на повредените во трагичната несреќа, скопјани се нудат за помош на нивните роднини

Голема трагедија: Бројот на загинати во сообраќајката на патот Скопје-Тетово е 13

(ВИДЕО) Неофицијално: Во сообраќајка кај Тетово загинаа најмалку пет лица

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Лукоил“ го доби тендерот на Фондот за здравство за набавка на горива вреден 67.000 евра

Никола Осило

Бранимир Јовановиќ се повлекува, повеќе не е советник на Тевдовски

Редакција

еМагазин се приклучува на иницијативата Драмски театар да го носи името на Горан Стефановски

Редакција