еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

Шпанија ја надмина Италија по бројот на заболени од корона вирусот

Шпанските власти соопштија дека бројот на лица позитивни на корона вирусот изнесува 124.736, со што ја надмина Италија и стана европска земја со најголем број заболени од оваа зараза, пренесуваат новинските агенции.

Имено, италијанските власти соопштија дека вкупниот број на заразени изнесува 124.632 лица.

Бројот на починати во Шпанија од корона вирусот се искачи на над границата од 800 лица дневно, а во еден ден починаа рекордни 950 граѓани.

Во Италија бројот на починати на дневно ниво се намали под 800 лица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Стравот, социјалниот немир и кражбите го заменија пеењето во Италија

(Видео) Шпанец со катани викајќи дека е заразен од корона вирусот нападна полицајци

(Видео) Италијански градоначалници „полудеа“ апелирајќи да се остане дома поради корона вирусот

(ВИДЕО) Фитнес инструктор во Шпанија со вежби на кров ги „одржува“ Шпанците во карантин во топ форма

Фото: Democracy now

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Пендаровска и сопругите на амбасадорите на ручек кај Жбогар

Редакција

ЕВН привремено нема да исклучува должници

Редакција

Филмска бркотница и пукотници за време на полициски час: Со возило повредил полицаец и удирал се пред себе

Редакција