еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Штабот на ВМРО-ДПМНЕ: Имавме изборна кампања со низа прекршувања, а генерално мирен изборен ден

Во првината реакција по изборниот ден, шефот на изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев изрази огромна благодарност до граѓаните, до секој еден човек во државата, за секој еден глас,за оние кои излегоа на гласање, но и за оние кои не излегоа на гласање.

Според него, имавме изборна кампања со низа прекршувања.

-Ќе споменам дека имавме генерално мирен изборен ден, рече Јанушев.

МИА/Фото: Фејсбук/Силјановска

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Штабот на Пендаровски: Имавме скандинавски избори

Штабот на Река: Малата излезност ја потврдува тезата дека 1/4 од населението е иселено од државата

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Обвинителство бара притвор за Јакимовски кој им се закануваше на новинарките Јордановска и Коровешовска

Редакција

Филипче: Ќе предложиме од утре да се санкционира неносење заштитна опрема

Редакција

(ВИДЕО) Вo Њујорк почна судењето против Ел Чапо кој го водеше најголемиот наркокартел во светот

Редакција