еМагазин
Image default
Бизнис

Штерјо Наков и Јасмина Цветаноска избрани за членови на Одборот на директори на „Лотарија на Македонија“

Собранието на акционери на Лотарија на Македонија на својата седница одржана на ден 16.05.2019 година донесе одлука за членови на Одборот на директори на компанијата да се изберат Штерјо Наков и Јасмина Цветаноска, соопшти компанијата преку Македонската берза.

„Мандатот на новоизбраните членови трае до крајот на мандатот на останатите членови на Одборот на директори. Надоместокот за членство на новоизбраниот неизвршен член во Одборот на директори е во висина на објавената просечно исплатена нето плата по работник во стопанството на Република Северна Македонија“, соопшти компанијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Лотарија на Македонија“ за три месеци оствари добивка од 1,1 милиони денари

Фото: Stenford

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пораст за индустриското производство за 8,4 отсто

Никола Осило

Внимание: „Макпетрол“ реагира на лажна фејсбук-страница со лажна наградна игра

Редакција

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Липково за набавка на масло за греење вреден 7,9 милиони денари

Никола Осило