еМагазин
Image default
Локално

Штета од околу 180 илјади денари: Опожарен кајакарски клуб во Долна Матка

Во кајакарски клуб во Долна Матка синоќа избувнал пожар при што е причинета материјална штета од околу 180 илјади денари.

Пожарот е пријавен во Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје во 19:05 часот, а е интервенирано до 20:45 часот. На терен биле испратени пет пожарникари со две возила.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Општина Сарај ниту ќе ги легализира, ниту ќе ги урива дивите платформи на Матка

Бреј ни една дива платформа на Матка неможат да срушат!

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тепачка по состанок во средното училиште Перо Наков во Куманово

Никола Осило

Неексплодирана граната од Првата светска војна пронајдена во Битола

Никола Осило

Од авион во полиција: Кумановец и битолчанец уапсени на скопскиот аеродром

Никола Осило