еМагазин
Image default
Локално

Штипјанец нападнал полицајци

На 24.05.2019 година околу 16.10 часот на ул.„Кочо Рацин“ во Штип, Д.Ќ.(30) од Штип физички нападнал полициски службеници кои извршувале службени дејства, информира МВР.

Лицето било лишено од слобода и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злосторства како на филм: МВР откри морничави детали за серискиот убиец од Добрејци

Никола Осило

ЈСП: Дополнителен број на автобуси за Задушница

Редакција

МВР: Приведена жена која му се заканувала на директорот на затворот во Шутка

Никола Осило