еМагазин
Image default
Локално

Штипјанец се обидел да размени фалсификувани евра во менувачница

На 07.10.2019 во Полициската станица Штип, Љ.Ј.(59) од Штип , вработен во менувачница на ул.„Ванчо Прке“ во Штип, пријавил дека И.М.(26) од Штип се обидел да размени фалсификувана банкнота од 50 евра, информира МВР.

По преземени мерки, банкнотата била одземена, а И.М. бил повикан во Полициската станица Штип. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кои улици ќе бидат затворени: Посебен сообраќаен режим заради синдикалниот марш

Редакција

Несекојдневен случај: Приведен скопјанец кој не им давал на пожарникарите да го изгасат пожарот во неговата куќа

Никола Осило

Пронајдена 14-годишната штитеничка на домот за деца со нарушено поведение

Никола Осило