еМагазин
Image default
Локално

Штипјанец со закана со нож украл пари и лекови од аптека

На 09.01.2019 година од страна на полициски службеници е приведен А.М. (25) од Штип поради сомнение за извршено разбојништво во аптека на  ул. „Маршал Тито“ во Штип, информира МВР.

Околу 11.45 часот Ѓ.Б.(41) од Штип, вработен во аптеката, пријавил дека А.М.(25) од Штип со закана со нож од него одзел пари и лекови. Веднаш по добиената пријава, преземени се мерки и активности од страна на полициски службеници и А.М. е приведен во Полициската станица Штип. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Драма во гостиварско: Зетот го застрелал таткото на невестата

Никола Осило

(Фото) На Ќафасан запленети 50 килограми марихуана

Редакција

Пукотници кај границата со Албанија: И бегал на полицијата преку гробишта со ќеса полна марихуана

Никола Осило