еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Што бе Белорусија фукнал далавера???„: Твитер реакции за грешката на Евровизија и искачувањето на Тамара на седмо место

Македонската преставничка на Евровизија, Тамара Тодевска, била прва според гласањето на жирито на финалето на Евровизија во Тел Авив, Израел и завршила не на осмо, туку на седмо место.

Грешката е исправена, а информацијата предизвика реакции на социјалните мрежи.

Ви пренесуваме дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Грешка при гласањето на Евровизија: Тамара се искачи на седмо место, била прва според жирито

Како гласаше публиката на Евровизија: Од кој доби најмногу гласови Тамара

“СЈО да го преслуша телевоутингот„: Твитер за историскиот успех на Тамара на Евровизија

Фото: Фејбук/Тодевска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Предметот на СЈО, „Друмарина“ за патните трошоци на Силвана Бонева пред финале

Редакција

Ќе ја добиеме ли првата жена претседател: Која е Гордана Силјановска – Давкова

Редакција

(ВИДЕО) Шекеринска приватно: Ако не бев политичар, ќе станев учителка

Редакција