еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Што пријавил во анкетниот лист потпретседателот на Антикорупциска, Бајрами, баџанакот на Џафери

еМагазин стартува со серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле членовите на Државната комисија за спречување на корупција или позната во јавноста како Антикорупциска комисија.

Каков имот пријавил Бајрами?

Нури Бајрами, потпретседателот на Антикорупциска, чиј избор во јавноста предизвика посебен интерес, бидејќи е баџанак на претседателот на Собранието, Талат Џафери во својот анкетен лист пријавил куќа во Гостивар од 171 метри квадратни, проценета на 3,1 милион денари.

На свое име, но и на име на сопругата пријавил и кредит, и две кредитни картички.

Ја пријавил платата на сопругата, но не и неговата.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Има три стана: Што пријавила во анкетниот лист претседателката на Антикорупциска, Ивановска

Запознајте ги новите антикорупционери: Баџанакот на Џафери, Нури Бајрами бил печалбар и новинар

Фото: ТВ 24

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Претседателот на ИАБ Македонија, Ефтимовски: Огласувачите да ги зголемат буџетите за дигиталните издавачи во Македонија

Редакција

Јанева: Со „Тврдина-Таргет“ ќе докажеме дека 20.000 граѓани биле прислушувани

Редакција

Бирото за развој на образованието купува возила за 1,2 милиони денари

Никола Осило