еМагазин
Image default
Македонија

Сиљановска на Твитер: Проблемот со доказите во СЈО „се решава“ со поплава или со пожар!

Професорката и поранешна кандидатка за претседател на државата, Гордана Сиљановска Давкова твитна за последните случувања со Специјалното јавно обвинителство (СЈО):

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поранешниот обвинител Наков: Полномошното на Јанева нема никаква правна важност

Може ли Јанева од притвор да бара предметите на СЈО да ги преземе Јавното обвинителство?

„Катица од притвор си раководи со даљинско“: Твитер реакции за писмото кое Јанева го прати до СЈО од Шутка

Фото: Фејсбук/Сиљановска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Давидовиќ: Да беше некој друг на местото на Јанева, ќе беше во притвор

Редакција

„Бомба“ за Монструм открива дека екс министерот за правда Беџети не потпишувал екстрадиција на обвинетите од Косово

Редакција

Ахмети со писмо до Коѕијас: Успеавме пријателе

Редакција