еМагазин
Image default
Бизнис

„Сигурносно стакло“ од Прилеп лани со добивка

Сигурносно стакло АД Прилеп преку Македонската берза информира дека лани компанијата остварила добивка од 884.909 денари, која после одбиениот данок на добивка, изнесува 805.275 денари.

Претходната година компанијата ја заврши со загуба.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Руд-коп“ го доби тендерот на ЕСМ за помошна механизација на повик вреден 694.000 евра

Никола Осило

На што и колку пари потрошиле лани телевизиите Телма, Сител, Алфа, Алсат М и Канал 5

Редакција

Маринис Стратопулос предложен за нов член на Надзорниот одбор на Стопанска банка Скопје

Никола Осило