еМагазин
Image default
Македонија

Силјановска со видео и објаснува на јавноста зошто се кандидирала за претседател на државата

Професорката Гордана Силјановска-Давкова, преку видео и објаснува зошто поднела кандидатура за претседател на државата.

Таа е една од девтте кандидати за претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Кој ќе ја преставува партијата на престојните избори ќе се одлучува на Конвенцијата на партијата на 16. февруари во Струга.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Студентите ја обожаваат: Која е Гордана Силјановска-Давкова, можен кандидат за претседател на државата

Во ВМРО-ДПМНЕ пристигнале осум кандидатури за претседател на државата

Кој е Никита Шекутковски, еден од кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата

Фото: Телма

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вкупно 828 заразени од корона вирусот: Рекордни 68 нови случаи, најмногу во Скопје, Куманово и Прилеп

Редакција

Пожарникарите повторно херои на денот: „Гори Скопска Црна Гора, но ќе ја победиме огнената стихија“

Никола Осило

СЈО ќе поднесе жалба за пресудата за Латас и неговите браќа

Редакција