еМагазин
Image default
Македонија

Силјановска за гафовите: Поважно е да не згрешите за тезите, отколку за име на град

Кандидатката за претседател на државата, Гордана Силјановска Давкова денеска прашана за гафовите на митинзите во кои ги испомеша имињата на градовите, рече дека пристојно се извинила за ненамерните грешки и рече дека тоа е шанса подобро да ја запознае државата.

„Ако се извините тоа е во ред. Поважно од таквата грешка е да не погрешите во тезите, во вистинските анализи„, рече Силјановска, која подвлече дека и кандидатите за претседатели и претседателите не се совршени личности и можат да направат грешка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Силјановска пак ги испомеша градовите, утна од каде и е свекрвата

(Видео) Силјановска Давкова на митинг не знаеше каде е: Кавадарци или Неготино

Фото: Фејсбук/Силјановска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Младината на социјалдемократите избира нов претседател

Редакција

Адвокатот Дангов нема сознание каде се наоѓа неговиот клиент Груевски

Редакција

До десет години затвор за напад и повреди на здравствени работници

Никола Осило