еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Силјановска за коментарите за нејзиниот изглед: Не дека немам попривлечни фотографии во бикини, ама не прифаќам да бидам инспирација на мажите

Невкусни се коментарите на јавноста во однос на физичкиот изглед на претседателската кандидатка Гордана Силјановска Давкова, а најповеќе нејзината споредба со хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ.

„Деновиве ме линчуваат јавно за тоа како изгледам и колку години имам. И ме споредуваат со “лажни” слики на политичарки. Не дека немам попривлечни фотографии во бекини на тие години ама јас не прифаќам да бидам инспирација на мажите! Сакам во политиката да покажам дека жените создаваат уметност на можното“, вели Силјановска-Давкова на нејзиниот фејсбук-профил.

А ние би додале дека физичкиот изглед не ни е важен, ни треба жена со памет.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Силјановска: На навредите и етикетите кон мене им се придружи и премиерот

Твитерџииите се испокараа за физичкиот изглед на Силјановска, првиот кандидат за претседател на државата

Ќе ја добиеме ли првата жена претседател: Која е Гордана Силјановска – Давкова

Фото: Фејсбук-профил на Силјановска Давкова

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сергеј Самсоненко назначен за управител на авиокомпанијата „Сис авиејшн“

Никола Осило

(Галерија) Кои се најуспешните спа хотели во Македонија

Редакција

„Во телефонот на Катица пронајдени необјавени селфиња на Боки13„: Твитер реакции за „изгубениот“, па најден мобилен на Јанева

Редакција