еМагазин
Image default
Бизнис

„Силекс“ во загуба од 27 милиони денари

„Силекс“ АД Кратово во текот на минатата година оствари загуба од 27 милиони денари, што е намалување во однос на претходната година кога компанијата имала загуба од 98 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ребалансот на буџетот помина на Влада: Кој доби повеќе пари?

Редакција

МАПАС: Рокот за поднесување изјава за членовите со бенифициран стаж истекува на 30 ноември

Редакција

„Хотели – Метропол“ оствари добивка од 30,4 милиони денари

Никола Осило