еМагазин
Image default
Локално

Силувал малолетничка, па на родителот му кажал дека ја зел дома за сопруга

На 31.01.2020 во с.Трипатанци, пробиштипско, Т.С.(23) од с.Трипатанци бил лишен од слобода, бидејќи на 30.01.2020 околу 23.00 часот, со изговор за заеднички брачен живот, извршил обљуба врз малолетничка, по што на 31.01.2020 во 12.00 часот пријавениот му се јавил на нејзиниот родител и му соопштил дека малолетничката ја однел во својот дом, информира МВР.

По целосно документирање на случајот, против Т.С. ќе биде поднесенa кривична пријава по член 188 од КЗ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Општина Пехчево: Апелираме труењето на кучињата да запре веднаш

Редакција

Кривични пријави за четворица вработени во Министерството за економија

Скопјанец произведувал и дистрибуирал детска порнографија

Никола Осило