еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Симболико“ го доби тендерот на МВР за оператор на кол-центар за лични документи „тежок“ 460.000 евра

Министерството за внатрешни работи по распишаниот тендер за набавка на услуги од оператор на повикувачки центар (CALL Centre) за телефонски и електронско информирање и закажување на термин за поднесување на барања за издавање на нови лични документи на граѓаните за период од една година склучи договор со друштвото за финансиски и правен консалтинг „Симболико“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 28.320.000 денари или околу 460.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР распиша тендер за набавка на виндјакни за полицајците тежок 975.000

Тендер „тежок“ 225.000 евра: МВР купува возила за транспорт и брзо распоредување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

А1 го доби тендерот на општина Радовиш за набавка на мобилна телефонија и интернет вреден 21.000 евра

Никола Осило

Шефот на унгарската дипломатија за „Ле Монд“: Го транспортиравме Груевски од Тирана до Будимпешта од безбедносни причини

Редакција

Што пишува во биографијата на новите вицегувернерки на Народната банка?

Никола Осило