еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Сите детали: МВР вработува 600 полицајци во Скопје, Струмица, Охрид, Тетово, Битола…

Министерството за внатрешни работи објави оглас за вработување на 600 извршители на работно место „полицаец“ за работа во Министерството за внатрешни работи, и тоа:

-во Сектор за внатрешни работи Скопје, 150 извршители

-во Сектор за внатрешни работи Струмица, 50 извршители

-во Сектор за внатрешни работи Охрид, 70 извршители

-во Сектор за внатрешни работи Битола, 10 извршители

-во Сектор за внатрешни работи Тетово, 10 извршители

-во Сектор за внатрешни работи Велес, 20 извршители

-во Сектор за внатрешни работи Штип, 10 извршители

-во Сектор за внатрешни работи Куманово, 10 извршители

-во Регионален центар за гранични работи Север, 100 извршители

-во Регионален центар за гранични работи Запад, 100 извршители

-во Регионален центар за гранични работи Југ, 50 извршители

-во Регионален центар за гранични работи Исток, 20 извршители.

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните општи услови:

-да е државјанин на Република Северна Македонија

-да е полнолетен, а да не наполнил 25 години живот ако за првпат заснова работен однос на работно место во Министерството за кое е предвидено средно образование

-активно да го користи македонскиот јазик и неговото кирилско писмо

-со безбедносна проверка да е утврдено дека не постои безбедносен ризик од     вработување на кандидатот

-да има завршено најмалку четиригодишно средно образование

-да е здравствено и психофизички способен и

-со правосилна пресуда да не му е изречена казна забрана на вршење професија, дејност  или должност.

Целиот оглас ОВДЕ.

Фото: МВР

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Окта“ и „Супертрејд“ го добија мултимилионскиот тендер на Дирекцијата за задолжителни резерви на нафта за набавка на дизел

Никола Осило

Доаѓа зима: Од утре минусни температури, од вторник снег

Редакција

До кога Рикер, Хан и други ќе мора да бидат дадилки на македонските политичари?

Никола Осило