еМагазин
Image default
ЧИСТА ОКОЛИНА

Сите средни училишта во Скопје добија прочистувачи за воздух

Денеска сите средни училишта на Град Скопје добиваат прочистувачи на воздух, односно во 23 училишта, во секоја училница ќе се постават вкупно 572 прочистувачи на воздух, информираше градоначалникот Петре Шилегов.

Вредноста на прочистувачите е околу 11 милиони денари.

Шилегов, исто така потсети дека 11 средни училишта биле реконструирани и добиле енергетски ефикасни фасади.

Сите ученици од средните училишта на Град Скопје од септември оваа година добија бесплатен автобуски превоз.

Фото: Град Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Град Скопје ќе субвенционира клима-уреди

Редакција

(Фото) Охрид SOS: Додека Владата држеше седница во Охрид, камиони истураа градежен шут на брегот

Редакција

Не функционираат мерните станици за загадувањето во Гази Баба и Лисиче

Никола Осило