еМагазин
Image default
Македонија

„Сител“: Вториот мобилен телефон, Катица го изгубила во Белград

Вториот мобилен телефон на Катица Јанева, таа го изгубила во Белград, рече обвинителката Вилма Русковска во интервју за телевизија „Сител“.

За ова, Русковска била известена од страна на нејзиниот син Лазар Јанев.

Русковска очекува, одземениот мобилен телефон на Јанева да биде вештачен до понеделник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

КОД: Катица Јанева на спикерфон додека Боки 13 барал рекет

За Јанева нема ПИ-мерка и таа не е следена од страна на Јавно обвинителство

Фото: СЈО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Димитров дебатира сам со себе дали да се кандидира за претседател

Редакција

Нови рочишта за „Таргет-Тврдина“ и „Насилство во општина Центар“ на СЈО

Редакција

Повеќе мажи, најмногу над 60 години, детали за новозаболените од коронавирусот во Македонија

Редакција